Uczestnicy Fashion Designer Awards 2020 ze słodkimi upominkami od Duplo Wydarzenia

Fashion Designer Awards 2020

Już po raz 11. młodzi projektanci mieli okazję wykazać się nieszablonowym podejściem i śmiałością w tworzeniu. Fashion Designer Awards to konkurs mający na celu odkrycie i promocję młodych, uzdolnionych osób pasjonujących się modą.

To wydarzenie, do którego zaprosiliśmy początkujących designerów, których marzeniem jest rozwój i edukacja w zakresie projektowania ubioru. To przedsięwzięcie absolutnie dla wszystkich, których pasją jest moda. Konkurs jest realną szansą zaistnienia w mediach, zdobycia doświadczenia na stażach w atelier w Polsce i za granicą, poszerzenia horyzontów i wzbogacenia portfolio.

Tegorocznej edycji Fashion Designer Awards przyświecał temat światowych metropolii: „MY CITY, MY ENERGY”.

Zwycięskie kreacje stworzyła Wiktoria Frankowska, która inspirację odnalazła w Nowym Jorku i filmie „Sex w wielkim mieście”. Jednak nie jest to kolekcja dla delikatnych kobiet, ale dla pewnych siebie, które zamiast stroić się w obcisłe krótkie sukienki, wybierają oversize’owe kroje. Stawiają na garnitury, trencze i sukienki maksi oraz niebanalne nakrycia głowy.

Podczas gali finałowej dodatkową atrakcją był pokaz kreacji Adriana Krupy, laureata 10. edycji konkursu, który od kilku lat szturmem podbija świat mody. Jego projekt „Azyl” wzbudził wiele emocji. Projektant nawiązał w swoich pracach do panującej pandemii i szukania własnej strefy komfortu psychicznego i fizycznego w otaczającym świecie.

W ramach tegorocznego wydarzenia pod patronatem głównego sponsora – batonika Duplo – zostały zorganizowane specjalne dwuczęściowe warsztaty dla uczestników Fashion Designer Awards 2020. Część pierwsza dotyczyła zrównoważonej mody i poprowadził ją Rafał Reif, ekspert branży mody oraz szef działu mody i handlu w firmie doradczej Accenture. Część drugą na temat wprowadzania swojej kolekcji na rynek poprowadził znany i ceniony Rafał Michalak z duetu modowego MMC.

Ponadto dzięki Fashion Designer Awards i batonikowi Duplo oraz we współpracy z Instytutem Fotografii i studiem fotograficznym Studio 99 powstała seria fotografii modowych. W trakcie warsztatów prowadzonych przez znaną fotografkę, Katarzynę Bielską, ich uczestnicy wykonali fotografie autorskich kolekcji finalistów FDA. Dzięki współpracy designerów z fotografami powstała wystawa o wyjątkowym ładunku energii, która swoją premierę miała właśnie w czasie tegorocznego finału FDA.

Modelki na wybiegu Fashion Designer Awards 2020 Oryginalne kreacje zaprezentowane na Fashion Designer Awards 2020
Różnorodna kolorystyka prezentowanych kreacji Fashion Designer Awards to miejsce na odważne kreacje
Na wybiegu nie zabrakło odważnych pomysłówMalownicze oblicze wydarzenia Fashion Designer Awards 2020
Prowadzący Fashion Designer Awards 2020 Twórcza praca z udziałem smakołyków Duplo
 
Projektant i modelka na wybiegu

 

Powiązane artykuły

Flesz Fashion Night 2018

4 września w industrialnej przestrzeni warszawskiej Praskiej Drukarni miało miejsce jedno z...

Więcej

Flesz Fashion Night 2019

Flesz Fashion Night to ważne wydarzenie w kalendarzach polskich projektantów oraz miłośników mody....

Więcej

Fashion Designer Awards 2019

Fashion Designer Awards to czołowy konkurs dedykowany młodym, debiutującym projektantom. Konkurs...

Więcej